Připojte se ke Speechi. Microsoft spustil novou sociální síť

Ředitel softwarového gigantu Microsoft Steve Ballmer včera oficiálně oznámil start revoluční sociální sítě, která má převálcovat Google+, Twitter i Facebook. Mediálními tvářemi nového projektu se stali členové populární hudební skupiny Modern Talking.
modern talking
Síť funguje na principu produkce a detekce lokálních akustických vibrací s použitím anatomicky dostupných biokomponent.
Steve Ballmer, Microsoft
Název? Speech. Internetová adresa? Žádná. „Speech je první sociální síť, která nepotřebuje počítač, dráty ani internetové připojení. Potřebuje jenom vás,“ specifikoval Ballmer parametry převratné komunikační platformy.

Přenos dat probíhá rychlostí zvuku

Uživatel, který chce síť Speech používat, vyhledá příjemce, ke kterému se fyzicky přiblíží na vzdálenost několika stop a hlasivkami rozechvěje vydechovaný vzduch. Při průchodu ústní dutinou je zvuk modulován do podoby sekvenčního proudu informací. Tento proud je prakticky okamžitě zachycen uchem příjemce, jedinými limity jsou artikulační dispozice odesilatele a rychlost zvuku. Po zpracování může příjemce stejným způsobem odeslat zpětný proud informací.
Verze Speech Premium je určena pro náročnější uživatele. Vedle interaktivních průvodců je v ceně také týdenní seminář v Garmisch-Partenkirchenu.

Uživatelé mezi sebou komunikují tímto způsobem tak dlouho a v takovém rozsahu, dokud nejsou předány všechny potřebné informace. Na rozdíl od většiny konkurenčních sociálních sítí není délka jednotlivých příspěvků omezena.

Prioritou je dostupnost

Jak uvedl Ballmer během prezentace produktu, zjednodušeně lze fungování sítě popsat tak, že využívá produkce a detekce lokálních akustických vibrací při použití anatomicky dostupných biokomponent. Princip bezdrátové sítě Speech je od včerejška patentován v USA a v zemích Evropské unie. Registrace patentu v Číně se podle zdrojů blízkých firmě odehraje ihned po vzniku čínského patentového úřadu.

Přestože jde o technologický průlom, Microsoft pro rozjezd sítě stanovil překvapivě nízké zaváděcí ceny – za jedno anglické slovo zaplatí „odesílatel“ (v síti Speech je uživatel definován termínem mluvčí) jeden americký cent. Slova vulgární, urážlivá a latinská přijdou na centy dva. Při hovoru k více příjemcům bude možné použít multilicenční sazebník. Pro náročnější uživatele je připravena verze Speech Premium, která po instalaci do mobilního telefonu nabídne menu s interaktivním logopedem, vizážistou a PR manažerem. Tento prémiový balíček uživateli pomůže oslovit i vzdálenější účastníky na síti a vylepší jeho osobnostní profil.

Anketa: Jak na vás zapůsobil Speech?

Václav Klaus, nejvyšší rodilý mluvčí
Ta myšlenka je velmi, velmi zdravá. Když jsem o Speechi četl v New York Times, souhlasně jsem pozvedl obočí a zakroužkoval jsem si článek obyčejným protokolárním perem. Ovšem při zmínce o novátorství jsem se musel pousmát a dokonce jsem i lehce zavrtěl hlavou. Ten systém, kdy hovořím a jiní naslouchají, jsem zavedl a praktikoval už v 80. letech při protirežimní práci v Ekonomickém ústavu. Nazýval jsem to Přednáška.

Tomio Okamura, nejhlasitější mluvčí
Verzi Premium s tím předraženým zájezdem nedoporučuji. Zajděte si raději do nějaké tradiční české hospody. Pokud ji nepřekřičíte, tak vám stejně ten jodlerský kurs v Garmischi nepomůže. Ušetřete si spoustu peněz i energie, já všechno to podstatné stejně řeknu za vás.

Zdeněk Škromach, stínový ministr Facebooku
Už jsme to probírali s kamarády v Senátu a na Speech se určitě všichni zaregistrujeme. Na Facebooku mám jako český senátor 4378 přátel, jako marocká tanečnice 32739 přátel, a mezi členy ČSSD jsem jasná jednička. Už se těším, jak všechny kolegy u nás ve straně převálcuji i na Speechi.

Cyril Höschl, prezident Asociace evropských psychiatrů
Je to celé nedomyšlené a podle mě se to nemá šanci ujmout. Nedovedu si představit, že se prostě zvednu, k někomu přijdu a začnu na něj normálně zblízka mluvit. Kde je hygiena? Kde jsou autentizační mechanismy?

Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: