Pchjongjang truchlí za Havla, korejskému vůdci puklo srdce žalem

Dnes v dopoledních hodinách se vedení KLDR rozhodlo zveřejnit informace o úmrtí dramatika a bývalého prezidenta České republiky Václava Havla. Celá země se během několika minut ponořila do smutku.

Severokorejské tajné služby získaly informace o nedělním úmrtí Václava Havla s předstihem již v pátek. Zpráva byla vyhodnocena jako geopoliticky závažná, a proto byla v sobotu šetrně sdělena vůdci KLDR. Severokorejský politik jen pár chvil poté zemřel žalem ve svém obrněném vlaku, jako oficiální příčina byla oznámena masivní zástava srdce.
Kim Čong-il již od svého nástupu do funkce se zájmem sledoval počínání Václava Havla a nechal si přivézt, přeložit, přečíst a zfilmovat všechny jeho knihy. Byl velkým přítelem absurdního dramatu a sám se pokoušel KLDR tímto stylem řídit. Kim Čong-il zval Václava Havla několikrát do KLDR, tato návštěva se stejně jako další dodávky tramvají a autobusů už bohužel nikdy neuskuteční.

Související články:

Na podzim 1989 šířila StB falzifikát Několika vět

V archivech Ústavu pro studium totalitních režimů byly objeveny další šokující informace o činnosti StB během revolučních událostí na podzim 1989.

Každý rok umírá stále více lidí

Světová zdravotnická organizace definitivně potvrdila předchozí znepokojivé odhady, podle kterých se počet úmrtí každoročně zvyšuje.
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: