Díky japonským vědcům si mohou ženy ověřit úspěšnost plánovaného potomka

Jako první ze zemí bývalého východního bloku se české ženy dočkají převratné aplikace vyvinuté vědeckým týmem na univerzitě v Sapporu. Ministerstvo pro místní rozvoj minulý týden schválilo zakoupení softwarové licence, aby se u nás pomůcka pro snadné plánování mateřství mohla začít nabízet už letos na jaře. Aplikace bude plně hrazena zdravotními pojišťovnami.
Zastaralé a často nefunkční ženské instinkty nahrazuje moderní technika. Šéf vědeckého týmu Akihide Ito demonstruje přesnost aplikace živě před publikem na stojírenském veletrhu v Soulu.
Produkt vytvořený japonskými vědci bude vydáván na lékařský předpis všem ženám po dosažení plnoletosti, pokud absolvují prohlídku u gynekologa a projeví o aplikaci zájem. Praktický lékař ji poté nainstaluje žadatelce do mobilního telefonu.

Výběr ideálního otce během minuty

Ženy si budou moci program v mobilu aktivovat (k dispozici je 10 pokusů v každém ovulačním cyklu), kdykoli získají pocit, že se v jejich blízkosti nachází budoucí potenciální otec jejich dětí. Aplikace pak během minuty vypočítá až s devadesátiprocentní přesností, zda bude případný potomek např. úspěšnou tenistkou, sériovým vrahem, viceprezidentem cestovní agentury nebo doplňovačkou zboží v supermarketu. Program nyní dokáže rozpoznat až 300 základních profesí.
Na místech s vysokou koncentrací atraktivních kandidátů se aplikace dokáže aktivovat sama | Ilustrační foto

Na místech s vysokou koncentrací atraktivních kandidátů se aplikace dokáže aktivovat sama.

Následně postačí od vytipovaného kandidáta získat např. vlas nebo několik SMS zpráv. Aplikace pak zpřesní odhad na 100 procent a z těchto údajů vypočítá IQ, DNA, rychlost spermií a schopnost kandidáta zajistit uživatelku do doby, než tuto činnost převezme ideální potomek. U nejkvalitnějších kandidátů (šance na budoucí dítě od prezidenta výše) se díky sofistikovanému defaultnímu nastavení bude ženám aplikace aktivovat sama.

Výsledky se projeví s příchodem nové generace

Pokud veřejnost ocení velkorysost zdravotních pojišťoven a na nový monitorovací systém přistoupí, lze předpokládat, že za dvacet let bude v České republice nedostatek např. uklízeček nebo pekařů. Nezbývá doufat, že do té doby naše věda, technika a migrační politika postoupí natolik, abychom je nepotřebovali.
Studenti na Fakultě informatiky v Plzni testují systém již několik měsíců. Mobilní telefon s nainstalovanou aplikací jim zapůjčil populární cestovatel a japanolog František Fuka.
V Japonsku funguje systém už druhým rokem a setkává se s převážně příznivými reakcemi odborníků i běžných uživatelek. Jisté pochybnosti vzbuzuje pouze fakt, že v zemi prudce stoupl počet škaredých internetových nerdů, kteří ještě nedávno trávili veškerý čas u počítačů, a nyní pravidelně souloží s nejkrásnějšími Japonkami.
Japonští vědci z univerzity v Sapporu, kteří software vyvinuli, rezolutně odmítají spekulace médií zaměřených na svět mužského modelingu, že systém lze snadno obelstít hackery.
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: