Vláda schválila přejmenování části Letiště Václava Havla na Letiště Ruzyně

Otřesný případ arménského občana, který přicestoval do Prahy na zpáteční letenku z Jerevanu a domů se musel vrátit pomocí ultralightu vlastní výroby, přinutil vládu rychle jednat, aby se Česká republika nestala obětí další vlny arbitráží. Na území nově přejmenovaného Letiště Václava Havla dojde k rekonstrukci jedné z přistávacích drah a bude vybudována provizorní příletová hala s původním názvem Letiště Praha Ruzyně.
letiste-slide2
Část Letiště Václava Havla se vrací ke svému původnímu názvu.
Arménský jaderný fyzik (39) navštívil ČR začátkem března a byl odbaven na Letišti Praha Ruzyně. Po vyčerpání řádné dovolené v krušnohorském letovisku Boží Dar se chtěl vrátit zpět do Arménie, ale ostraha Letiště Václava Havla odmítla vědci vstup do objektu, neboť se prokázal neplatnou letenkou. Arménec poté zaujal pozici na stanovišti letištní taxislužby, kam mu začali lidé z Prahy a okolí spontánně přinášet svíčky a plastové květiny, původně určené pro Václava Havla. Z tohoto materiálu si dokázal postavit ultralightové letadlo, se kterým nakonec bezpečně odcestoval.

Byrokracie se vkrádá také do letecké přepravy | Ilustrační foto

Byrokracie se vkrádá také do letecké přepravy | Ilustrační foto

Jaderný fyzik po návratu do vlasti požádal o zahájení arbitráže s Českou republikou. Arménie na svém území preventivně zabavila všechna umělecká díla, o kterých se domnívá, že jejich autor či spoluautor měl české kořeny. Zpáteční letenku arménského vědce nyní zkoumá Mezinárodní soud v Haagu. Česká vláda se obává, že podobných letenek mohou po světě kolovat tisíce.

Pražská letiště přejdou na paralelní systém

Ministerstvo dopravy připravilo mimořádný krizový plán, podle kterého se letový režim v Praze dočká několika úprav. Letadla budou i nadále přistávat na Havlově letišti, ale pasažérům se hned na ranveji zkontrolují letenky. Cestující s cílovou destinací Letiště Václava Havla budou pokračovat k běžnému odbavení. Kdo bude mít letenku s původním názvem Ruzyně, toho stevardi vykáží z letištní plochy zpět na palubu. Letadlo dotankuje, vzlétne, zakrouží nad Prahou a opět přistane na přistávací dráze v sousedství Letiště Václava Havla, kde budou zbylí cestující odbaveni v nově vybudované hale s názvem Letiště Ruzyně. Česko se tak vyhne arbitrážím a hromadným žalobám ze strany nespokojených pasažérů, kteří přistáli jinde, než si zaplatili.
Současně s přejmenováním části Letiště Václava Havla bude přejmenováno i celé staré ruzyňské letiště na Ruzyňské letiště Václava Havla v Praze. Zde budou odbavováni pasažéři, kteří sice budou mít na letence původní název Letiště Ruzyně, ale současně vyjádří během pohovoru po přistání mimořádné sympatie k bývalému prezidentovi Havlovi.
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: