Volá mi Kalousek, oznámila prodavačka ze Skochovic

Telefonické útoky ministra financí se postupně rozrůstají do obludných rozměrů a postihují další nevinné oběti. V nejnovější aféře je poškozená žena řadovou občankou, která žije 40 let ve Skochovicích spořádaným způsobem a není s Kalouskem v žádném služebním či osobním vztahu. Podle místních pamětníků se jedná o nejvýraznější narušení poklidné atmosféry v obci od katastrofálních povodní v roce 2002.
Ženu děsí Kalouskovy telefonáty již půl roku a prohlubují její spánkový deficit. | Ilustrační foto
Napadená prodavačka uvedla v prohlášení médiím, že jí Kalousek volá každou noc, někdy i třikrát, nic neříká a jen tajemně dýchá do sluchátka. Žena je pronásledována už půl roku, ale teprve teď jí došlo, že je to Kalousek. „On prý volá každému, ale proč volá mně, vůbec se neznáme, nikdy jsem mu neublížila, jen ho občas vídám v televizi,“ upřesnila prodavačka a dodala, že ji telefonáty děsí. „Většinou pak už neusnu, ráno otevřu a jak jsem rozmrzelá, jsem celý den nepříjemná na lidi.“
Bezprostředně po nahlášení útoků přešly Skochovice do krizového režimu, protože zásobovací infrastruktura obce je ve vážném ohrožení. Pokud by po sérii nočních Kalouskových telefonátů žena zaspala a neotevřela prodejnu, zůstanou občané z širokého okolí bez čerstvého pečiva.
Skochovice. Malebná obec na pravém břehu Vltavy se ponořila do atmosféry strachu.

Skochovice. Malebná obec na pravém břehu Vltavy se ponořila do atmosféry strachu.

„Zatím do sebe všechno zapadá,“ uvedl strážmistr Josef Borovec, který provádí ve Skochovicích zajištění důkazních materiálů. „Kontrolou telefonu poškozené se podařilo prokázat, že 4. července 2012 odpoledne podezřelý politik ženě nevolal, a ani nemohl, neboť v té době telefonicky komunikoval s policejním prezidentem Lessym.“

Opozice svolá mimořádnou schůzi

Ve Sněmovně aféra nikoho nepřekvapila. „On se nezastaví před ničím. Když má své dny, klidně volá i Obamovi,“ komentoval chování ministra jeden z poslanců Věcí Veřejných, který si přál zůstat v anonymitě. „Říkám to mimo záznam, protože nahrávku komunikace s Bílým domem sháníme, ale zatím ji nemáme. Kalousek prý během hovoru s americkým prezidentem použil natolik nestandardní výrazy, že pak na Českou republiku několik dní mířily jaderné hlavice, než se incident podařilo diplomatickou cestou urovnat.“
Místopředseda ČSSD Zaorálek již požádal o svolání mimořádné schůze Sněmovny. „Samozřejmě je šokující, když Kalousek volá policistům, ale ti jsou vyškolení a prošli psychotesty, ovšem útok na bezbranou ženu, to už je přes hranu, ta si to trauma ponese po zbytek života,“ uvedl Zaorálek a prostřednictvím médií vyzval premiéra, aby Kalouska odvolal nebo mu alespoň okamžitě zabavil všechny telefony. Petr Nečas ve stručné reakci pouze konstatoval, že ministr financí má v jednom z telefonů nainstalovanou kalkulačku, kterou používá při sestavování státního rozpočtu.
Kriminální horor volně zpracovaný na motivy skochovického případu v hlavní roli s Ivetou Bartošovou.

Volné zpracování skochovického případu přinese kriminální drama s Ivetou Bartošovou v hlavní roli.

Aféra může mít sexuální podtext

Psychiatr Jan Cimický se domnívá, že v případě Miroslava Kalouska lze hovořit o nebezpečné sexuální deviaci: „Té ženě je 64 let a celý život si udržuje zanedbaný zevnějšek, aby ji muži neobtěžovali, což se jí donedávna úspěšně dařilo.“ Cimický má o diagnóze jasnou představu a pokud Sněmovna vydá ministra financí k němu do ordinace, je ochoten ho první týden léčit zdarma.
Předseda bezpečnostního výboru Radek John považuje za skandální, že člen vlády volá obyčejným lidem na nejnižším stupni společenského žebříčku, i kdyby jim chtěl jen popřát dobrý den. „Ta paní si to může vyložit tak, že ji ministr financí podezřívá z krácení daně,“ obává se John.
Případ šetří nejen policie, ale bude se jím zabývat i Ústavní soud. Skochovice jsou totiž součástí obce Vrané nad Vltavou, kde má chatu Jiří Paroubek, což lze podle ústavního práva vyložit jako politický nátlak na konkurenční politický subjekt, jehož je Paroubek předsedou.
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: