Odporné praktiky obchodníků s vládními trafikami: Když se z výletu stane peklo!

Příchází léto a obchodníkům s funkcemi ve státní správě začínají žně. Rodiny odjíždějí na dovolené, vnoučata na dětské tábory a starší lidé často zůstávají sami doma bez svých nejbližších a bez smysluplného programu. V takové chvíli je snadné podlehnout pozvánce lákající na pěkný výlet, vydatný oběd a na další nabídky spojené s atraktivním využitím volného času. Ve skutečnosti se za tím ale skrývá nátlak, výhrůžky, přesvědčování, někdy dokonce násilí.
Šmejdi pronikají do nejvyšších pater české politiky.
Senioři bývají důvěřiví a často odjížejí z akce domů s pocitem, že se obětovali pro dobrou věc.
Přestože jsou internetové diskuze plné varování od podvedených lidí a jejich příbuzných, s organizátory těchto akcí to ani nehne. V honbě za mocí neznají hranice. Scénář je většinou stejný: účastníky vysadí řidič vládní limuzíny před Kramářovou vilou, Strakovou akademií nebo dalšími budovami zneužívanými k politickému marketingu, kde je pořadatelé několik hodin drží v jedné místnosti, klidně i bez pití a slibovaného obědu. Tam je agresivním způsobem nutí, aby za cenu ztráty posledních zbytků důstojnosti přijali nabízený úřad a připravili se tak o možnost prožít spokojené stáří. Na avizovanou prohlídku historického centra Prahy často vůbec nedojde.

Lidé hromadně přecházejí k alternativním parlamentům, mohou významně ušetřit

Na liberalizovaném trhu se zákonodárnou mocí je změna zastupitelů celospolečenským trendem. Celý článek…
Organizátorům jde totiž o jediné – přimět důvěřivé seniory, aby přijali nabízené funkce, a oni sami si tím současně vyřeší své problémy a mocenské zájmy spojené s aktuální politickou krizí.

Podvodníkům lze snadno naletět

Právě senioři jsou terčem podvodníků nejčastěji, doma jim je dlouhá chvíle, cítí se osamocení, a tak se často nechají zlákat a na akci vyrazí. Kvůli jednomu výletu se ale mohou ocitnout uprostřed děsivé spirály traumat a depresí, kterých se nezbaví do konce života. Organizátoři umí používat brutální nátlak a fígle, které jde jen velmi těžko rozpoznat. A tak spousta seniorů odjíždí z akce domů s pocitem, že se obětovali pro dobrou věc. Když zjistí, že byli podvedeni, tak už bývá pozdě.
Jak podvodné akce poznáte? Nejčastěji se tváří jako přátelské posezení, odpoledne plné zábavy nebo labužnické hody. Ve skutečnosti jde o agresivní představení plná politického vydírání, kde jsou skutečné záměry skryty za líbivá hesla o národním sebevědomí a budoucnosti státu.

Když se z výletu stane peklo

Naše čtenářka a populární herečka z Prahy, která si přála zůstat v anonymitě, potvrdila brutální praktiky na víkendové akci, které se zúčastnila. „Měla jsem zájem o resorty kultury nebo školství, ale oni mi nutili Ministerstvo průmyslu a obchodu. Když jsem odmítla, tak mě dlouhé minuty před ostatními seniory ponižovali a vyhrožovali mi, že si v branži už ani neškrtnu,“ sdělila se slzami v očích herečka, oblíbená mezi diváky všech generací, včetně dětí.
mnmnm

Dnešní společnost je k seniorům lhostejná. Nemůžeme se pak divit, že mnoho starších lidí řeší svou krizi identity zcela nevhodným způsobem.

Organizátoři akce pak nátlak ještě vystupňovali, a když chtěla seniorka odejít na toaletu, odvedli ji ven před Kramářovu vilu, kde musela čekat půl hodiny, než ji odvezla dcera. „Když jsem přišla domů, hned mi volali z produkce, že natáčení filmu „Dáma na kolejích po padesáti letech“ se ruší, protože prý odřekl hlavní sponzor,“ konstatovala herečka.

Nejčastější omyly seniorů

Pořadatelé se nebojí jít až za hranici morálky, například tvrzením, že když účastník akce nepřijme řízení nabízeného ministerstva, státní správa se zhroutí a on bude přímo zodpovědný za následný chaos a anarchii. „Místo víkendů strávených s vnoučaty pak na seniory čekají úmorné několikahodinové diskuse v televizních Otázkách Václava Moravce, kde jsou nuceni stále dokola opakovat několik bezobsažných a obecných frází, které se museli po nástupu na ministerstvo naučit,“ varuje politický komentátor Jindřich Šídlo.
Mnoho seniorů se také mylně domnívá, že v nejhorším případě vše vyřeší podáním demise. „Pozor na ústavní slib, že budete zastávat svůj úřad svědomitě a nezneužijete svého postavení, ten už nikdy nevrátíte zpět. Vláda zmizí po nějakém korupčním skandálu v propadlišti dějin a vy máte ostudu do konce života. Moje maminka vzala funkci na ministerstvu, které fungovalo měsíc. Pak ho zrušili,“ napsala nám čtenářka Veronika z Plané nad Lužnicí.
Redakce Infobaden News je rozhodně proti výletům se skrytou politickou agendou, které mají za cíl ničit životy seniorů. Zajímají nás vaše příběhy a osobní zkušenosti s podobným typem akcí. Sami jste naletěli? Máte doma jmenovací dekret, který jste pod nátlakem podepsali a který nepotřebujete? Chovali se k vám obchodníci s vládními trafikami hrubě? Napište nám do diskuse nebo na redakční mail.
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: