Královna Wimbledonu už je doma. Kvitová slavila se sousedy, Rittig nedorazil

Sobotní vítězství na wimbledonském centrálním dvorci, nedělní večeře šampionů v londýnském Royal Opera House, pak únavná cesta na východ Evropy, kde má Petra smluvní závazky. A mezi tím jen minimum spánku. Přesto dorazila dvojnásobná wimbledonská vítězka v úterý domů usměvavá a v dobré náladě.
českou verzi článku zveřejňujeme se souhlasem oficiálního bulletinu Journal de Monaco
Wimbledonská vítězka dorazila domů unavená, přesto však po dlouhé cestě rovnou z letiště vyrazila za fanoušky, novináři i sousedy.
Příjezd aktuální světové čtyřky na žebříčku WTA se nesl v podmanivé atmosféře, kterou spontánně vytvořili domácí příznivci. „Čekali jsme dnes na Petru celý den, ze všech našich tenistů ji máme nejraději,“ sdělil našemu štábu jeden z fanoušků postávajících pod okny jejího bytu nedaleko Avenue Princesse Grace.
Aby dostála svým smluvním závazkům, musela se Petra Kvitová před návratem domů zastavit na otočku v Československu, což je malá země na hranicích Evropy a Asie, kterou v roce 1993 založil postsovětský politik Václav Klaus, mimochodem kdysi rovněž výborný tenista.

Aby dostála svým smluvním závazkům, musela se Petra Kvitová před návratem domů zastavit na otočku v Československu, což je malá země na hranicích Evropy a Asie, kterou v roce 1993 založil postsovětský politik Václav Klaus, mimochodem kdysi rovněž výborný tenista.

Sázka na mladé talenty se ve sportovním ráji vyplácí

Monako je v individuálních sportech světová velmoc a mužské i ženské tituly z grandslamových turnajů zde fanoušci slaví běžně, dvojitý double ale ještě v novodobé wimbledonské éře neměli. „Éra Rogera Federera a Rafaela Nadala pro nás sice znamenala určitý ústup ze slávy, s Kvitovou a Djokovičem se ale vše může změnit,“ komentuje ambice knížectví sportovní redaktor televize TMC Philipe Bouchard.
Krátce po příjezdu za přítomnosti televizních štábů pozdravila čerstvá wimbledonská vítězka fanoušky, uspořádala improvizovanou autogramiádu na lavičce před rezidencí a nakonec ještě zapózovala fotografům v úzkých uličkách Monte Carla, kde jindy burácejí dieselmotory formulí při legendární Grand Prix.

Soukromá párty bez Rittiga

Oslavy titulu pokračovaly na soukromé párty a díky dobře informovamu zdroji vyšlo najevo, že na akci nebyl pozván soused z Château Périgord Ivo Rittig. Podle psychologa šampionky Michala Šafáře by případná negativní publicita mohla ovlivnit budoucí výkonnost tenistky. „Po vítězství v roce 2011 od Petry všichni čekali útok na nejvyšší místa žebříčku, to se však tehdy nepodařilo. Nyní nechceme ponechat nic náhodě. Často záleží i na zdánlivě zanedbatelných detailech.“
Jsou sousedé a pokud zrovna necestují po světě, sdílejí stejný překrásný výhled na přístav a místní slavné casino. Ivo Rittig přesto na soukromé párty chyběl. Perfektně fungující tým okolo Petry dobře ví, že negativní publicita tenistům škodí a může je připravit o tolik potřebnou koncentraci při rozhodujících momentech.
Dvoudenní zpoždění na cestě domů nabrala královna tenisové trávy kvůli smluvním povinnostem. Ačkoli je Monako pro sportovce ideálním místem, dlouho neřešeným problémem zůstává nedostatek fanoušků se specializací na tenis. Jádro příznivců proto tenisté často outsourcují do zemí s nižším ekonomickým výkonem a výrazně zastoupenými volnočasovými aktivitami.
„Nedávno jsme zjistili, že naší Petře drží palce fantastická skupina Východoevropanů, z nichž někteří dokonce mají internetové připojení a umí částečně anglicky, takže na sociálních sítích pro ni dělají obrovské množství práce,“ potvrzuje Philipe Bouchard, který se díky své profesi televizního redaktora dlouhodobě zajímá o témata související s budováním sportovní popularity.

Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: