INFOBADEN terčem lživé kampaně týdeníku Reflex

Náš zpravodajský web již několik dní navštěvují tisíce oklamaných čtenářů časopisu Reflex a marně hledají jakýkoli náznak zkreslených či dokonce nepravdivých informací. Ve třetím letošním čísle Reflexu jsme totiž byli v mystifikačním a humoristicky laděném článku obviněni z publikování falešných zpráv, jejichž jediným smyslem je údajně část čtenářů zmást a část pobavit. Redakce IBN nyní zvažuje právní kroky.
Rozhořčení čtenáři INFOBADEN NEWS protestují před redakcí Reflexu.
Redaktor Reflexu se v textu článku pokouší o humornou nadsázku, cituje několik našich zpráv, a zpochybňuje jejich důvěryhodnost. V článku je INFOBADEN dokonce přirovnáván k Onion News Network. Řada publikovaných materiálů této americké zpravodajské agentury pochází z nejasných zdrojů a často dochází ke zveřejňování i zcela lživých informací.

Pozor na falešné zprávy!

Přečtěte si mystifikační článek humoristického týdeníku Reflex, kde jsme byli bez důkazů označeni za neseriozní zpravodajské médium.

INFOBADEN dnes svolal mimořádný brífink, kde poskytl k události tiskové prohlášení. Zástupce šéfredaktora Jaroslav Janda zdůraznil, že redakce bude trvat na omluvě v plném rozsahu, zveřejněné prostřednictvím všech dosud známých i neznámých mediálních technologií. Dále konstatoval, že štvavá kampaň Reflexu byla zjevně motivována lacinou snahou zviditelnit se na úkor našeho zpravodajského portálu.
„Hra na mediální šachovnici je pro někoho snad vzrušující, ale vážnost doby, v níž žijeme, a úkoly, které jsou před námi, vyžadují spíše kvalitní zpravodajský obsah a novináře, kteří ho budou umět realizovat, než vynalézavou mediální taktiku, zneužívanou k očerňování či zesměšňování konkurence na mediálním trhu,“ uvedl na závěr brífinku ke kauze Reflex zástupce šéfredaktora IBN Jaroslav Janda.

Utrpěla nějak Vaše důvěra k našemu zpravodajství po zveřejnění lživého článku v týdeníku Reflex?

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: