Majesty Mode Protocol už používá 10 evropských zemí

Vatikán se stal desátou evropskou zemí, kde byl zaveden Majesty Mode Protocol. Elektronická pošta i další data v tomto protokolu putují internetem specifickou rychlostí, která reflektuje vážnost jejich obsahu a důstojnost odesilatele.
Majesty Mode Protocol už používá 10 evropských zemí
Test protokolu. Benedikt XVI. čeká na doručení zprávy.

Majesty Mode Protocol bude zatím využíván pouze pro interní komunikaci vrcholných představitelů Vatikánu. Příčinou tohoto omezení je Itálie, se kterou má Vatikán jedinou společnou hranici. Ta totiž protokol dosud nezavedla, a komunikace Vatikánu s okolním světem by byla okamžitě po vstupu na italské území znehodnocena konverzí do běžného protokolu http.

Brusel již připravuje směrnici, která usnadní rozšíření protokolu do všech zemí Evropské unie. Příští měsíc bude v Indickém oceánu dokončena instalace nových podmořských kabelů a protokol spustí Austrálie a Nový Zéland. Podobně jako protokol https je Majesty Mode Protocol (httpm) zcela bezpečný, navíc však výrazně ovlivňuje rychlost přenášených dat.

U nás využívají Majesty Mode Protocol některé státní instituce včetně prezidentské kanceláře již dva roky. Mluvčí prezidenta včera v této souvislosti opakovaně odmítl stížnosti Ústavního soudu v Brně na zdlouhavou komunikaci s Hradem. Mluvčí zdůraznil, že prezident své připomínky k Ústavnímu soudu skutečně zaslal již v pondělí, ovšem včera byla teprve středa, a prezidentův e-mail se plně v souladu s protokolem pohyboval přibližně někde mezi Humpolcem a Jihlavou.

AKTUALIZACE, 27. 1. 2012: Dnes v ranních hodinách překročila hranice České republiky oficiální kondolence ruského premiéra a prezidenta k prosincovému úmrtí Václava Havla. Jak ukládá ruský zákon o diplomatické komunikaci, dokument byl odeslán v Majesty Mode Protocolu, informoval české novináře mluvčí moskevského politbyra. V prosinci se v našich médiích hojně spekulovalo o tom, že kondolence na nejvyšší úrovni nebyla zvolena vzhledem ke špatným osobním vztahům současného ruského vedení s naším bývalým prezidentem. Počítačoví experti odhadují, že dokument s kondolencí by měl na Pražský hrad a do Strakovy akademie dorazit během následujícího týdne.
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: