Do administrace se přihlašuje na www.infobaden.cz/wp-login.php (je to standardní WordPress), passwordi vám posílám na maily, co máte v Keboole. (kdo nedostal, napíše si)
Pár poznámek (až se rozklikáte, pochopíte):
- Článek lze označit pro zobrazení na titulce pomocí „zvýraznit tento příspěvek“ v rychlých úpravách, pak se zobrazuje ve výpisu nových.
- „Nepřehlédněte“ (v sidebaru, jenom mimo titulku) jsou jenom novější nové články.
- Related posts jdou vybírat jenom z jiných postů – nejde přes to linkovat nic zvenku.
- Video z YouTube se vloží tak, že tam prostě skopírujete adresu, mělo by to zařídit zbytek.
- Diskusi jde vypnout, což může být často vtipné.
- RSS feed asi zatím nefunguje (buď kvůli zabezpečení, nebo kvůli něčemu ve WordPressu).
- Zvažte, jaké jméno autora je vhodné pro seriosní web, a jaké nicky se už spíš lépe hodí ke dřenění po Lapiduchu, ke každému vašemu autorovi si také vytvořte vhodný profil a foto, nebo to udělá ve volné chvíli systém Arras sám a nebude se vám to líbit.
- Pokud má článek náhledový obázek, použije se ve slideshow na titulce jeho verze, ořezaná a zmenšená na 620x250px, v samotném článku jeho střední velikost, což je 620px x zbytek výšky až do 700 px. Nejlepší postup je často ten, že si vytvoříte náhledový obrázek čistě pro slide, v samotném článku ho skryjete a použijete jinou nebo podobnou verzi toho obrázku pro samotný článek
- Je potřeba věnovat péči přípravě fotek a obrázku, aby seděly do požadovaných formátů, samo se to neudělá.
- Spousta věcí se se článekm dá dělat pomocí uživatelských polí. Ty musíte ručně přidat, pokud je chcete použít. Umí to následující:
- popisek – vypíšte text v červené přelepce, např „Aktualizováno před hodinou“ nebo „Sledujeme“ (viz Tachovsko)
- perex-pred-fotkou – vypíše text boldem s align justify před fotku nebo text článku
- foto-koment – připíše k náhledovému obrázku článku popisek – sem se dá psát jakékoliv html (odkazy, atd.)
- foto-skryt – pokud je nastaveno na cokoliv, např. hodnota 1, nezobrazí se v článku náhedový obrázek
- foto-link – odkaz z fotky ve článku – vždy do nového okna, musí být kompletní adresa s http://
- souvisejici-popis – přepíše titulek souvisejících článků, default je „Související články“
- autor-skryt – skryje autora článku (např. u příloh)
- rubrika-skryt – skryje rubriku článku (např. u příloh)
- datum-skryt – skryje datum na detailu článku (např. u příloh)
- old-comments – nepoužije se facebook komentovadlo, ale stará verze komentářů (legacy!); Pozor, změna! Po 1. červenci 2012 jsou zase defaultně zapnuté „staré“ WP komentáře, do FB komentářů je možné přepnout explicitním zadáním old-comments=0, parametr ale není nutné uvádět kvůli potlačení FB komentářů. Staré posty s FB komentáři zůstávají, jak byly. U stránek (ne postů) se zobrazují vždycky „staré“ WP komentáře. Jednou se tomuhle zasmějeme.
- Problémy s cachováním obrázku na Facebooku při releasu se dají nejlíp řešit přidáním unikátního parametru k adrese, např.: http://www.infobaden.cz/?p=9802&nocache=xoxo. Hodnotu (xoxo) můžeme měnit do aleluja. Unikátní adresa by neměla být zacachovaná do prvního načtení.
Zkuste si udělat pár bordelčlánků, uvidíte, co to bude dělat. Můžete přepínat kategorie, tagy, mazat, přidávat, atd. Admin je Pepa, ten vás bude banovat a naučí vás s tím pismenkovacz. Taky může přidávat uživatele a dohlíží na dodržování publikačního dogmatu.
PO PRVNÍM ZÁŘÍ: Pokud si autor není aspoň trochu jistý, že stvořil formálně „dokonalý“ článek po obsahové i technické stránce, tak článek nebude publikovat, uloží jako koncept, nalinkuje náhled, a počká si na feedback od ostatních. Pokud nechce čekat, doučí se pravopis, zaplatí si měsíční stáž u mediálních mrdek, kde pochytí tu správnou syntaxi, naučí se pracovat s obrázkovým editorem a koupí si nějaké knihy od pana Staníčka o HTML a CSS.
Reklama se ladí tady: https://www.google.com/dfp (login admin@infobaden.cz)
|