Na univerzitě v Montevideu objevili virus způsobující gravitaci

Původce gravitace, nejrozšířenější nemoci, která napadá člověka, zvířata, rostliny i neživé předměty, objevili vědci na univerzitě v Montevideu. Virus Uribe, pojmenovaný po nejtěžším člověku světa, byl izolován z těla laboratorního potkana Manuela.
Virus Uribe, 200 000x zvětšeno | zdroj: Viropedia
K nakažení obvykle dochází dotekem s infikovanou zemí, ale jsou známy i případy, kdy se hostitel prokazatelně nakazil vzdušnou cestou (např. meteority). Po vniknutí do těla hostitele se Uribe naváže na jeho pevné části, např. kosti, a začne se nekontrolovaně množit. Napadené buňky ztratí prostorovou orientaci a zamíří dolů. Po dopadu na zem se virus může volně šířit dále.
„Je to bezesporu důležitý milník, ale nezastavujeme se, práce musí pokračovat,“ říká vedoucí výzkumného týmu virolog Diego Kwan. „Dokud nebude znám lék na gravitaci, nebude naše práce kompletní.“ Ve stejném duchu Kwan odmítá veškeré spekulace o Nobelově ceně. „Převezmu až vyléčenou cenu. Takovou, která bude schopna se v mé vitrínce vznášet bez ponižující podložky.“
Nemoc těžkých nohou
Gravitace u svého nositele způsobuje
  • ztrátu schopnosti levitovat
  • modřiny a oděrky při pádech
  • rozbití křehkých předmětů
  • chronickou deformaci páteře a ňader
  • křečové žíly
  • ve vážných případech i smrt

Fyzikální jevy v novém světle

Vědecká komunita je výsledky výzkumu šokována a přirovnává je k objevu zemské rotace nebo atomu. „Pokud se ‘Uruguayský zázrak’ potvrdí, budou se muset zcela přepsat dějiny vědy. Půjde například o první nemoc, která napadá zlato, o němž se soudilo, že je zcela sterilní,” obdivuje své kolegy Jan Húska z Valašské gravitační akademie. Největší změny však prodělají základy fyziky. Vždyť ještě donedávna platila gravitace za fyzikální jev. Jak se lidstvo vypořádá s takovou proměnou? Co Newton, Einstein? “Nelze uhýbat před zjevnými fakty,” odpovídá Húska, “jak Newton, tak Einstein i jejich práce zcela nepopiratelně trpěli gravitací.“

Kdy si tedy budeme moci v lékárně koupit prášek, po kterém už se nebudeme muset bát, že uklouzneme na chodníku a zlomíme si kyčel? Tuto otázku si nyní samozřejmě kladou úplně všichni, ale na odpověď si budeme muset zřejmě ještě nějakou chvíli počkat. Nejvíce nadějí vkládá Kwanův tým do studia heliem plněných pouťových balonků. Nebylo by to ostatně poprvé, kdy si člověk vzal příklad z neživého objektu, který sám stvořil.

Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: