V tlačenici před Sněmovnou zahynulo sedm poslanců

K tragické události dnes došlo na půdě Parlamentu bezprostředně po odhlasování změny ústavy, zavádějící přímou volbu prezidenta. Všichni vedoucí představitelé jednotlivých politických subjektů spěchali ven ze Sněmovny oznámit jako první občanům, že hlasovali v souladu s vůlí národa, navzdory obstrukcím ostatních stran. Zbylí poslanci zajištovali svým šéfům rychlý průchod do dvorany parlamentu, kde se tiskové konference konají. V nastalém zmatku bylo ušlapáno sedm poslanců, dalších třicet je vážně zraněno a lékaři nyní bojují o jejich životy.
kasnalev
Kašna se lvem na nádvoří Thunovského paláce. O prostor před tímto atraktivním státnickým pozadím dnes poslanci svedli krvavou bitvu.
Do atraktivní sněmovní dvorany se sochou českého lva v pozadí se nakonec probojovalo vedení Věcí Veřejných, a politologové vyhodnotili televizní záběry z jejich brífinku jako nejlepší.
„Vybojovali jsme bitvu, a jsme právem pyšní, že jsme to mohli komunikovat občanům jako první, ale válka tím nekončí,“ oznámil novinářům předseda Radek John. „O přímou volbu prezidenta usilujeme od začátku a sdělit naše dílčí vítězství veřejnosti vnímáme jako politickou prioritu Věcí Veřejných. Na našem úspěchu se bohužel snažili přiživit i ostatní, a nejdůraznější byli socialisté, kteří nás cestou na tiskovou konferenci ostře atakovali z levého křídla. Dva naši kolegové museli zaplatit daň nejvyšší, když se Sobotkovi a jeho nohsledům statečně vrhli pod nohy a přibrzdili tím jejich postup,“ upřesnil John.
Po incidentu pokračovali poslanci v jednání, změnili program schůze a jednomyslně uctili památku ušlapaných kolegů. Důstojnost aktu znehodnotila tradičně nízká účast zákonodárců – schůzi bylo přítomno jen 162 poslanců a pouze jeden byl řádně omluven. Drtivou většinou byl poté schválen návrh na uspořádání tryzny na Staroměstském náměstí. Nyní se Sněmovna pokusí dohodnout s pořadateli vánočních trhů na omezení prodeje nevhodného sortimentu, který by během tryzny mohl narušit pietní atmosféru při vzpomínce na zesnulé ústavní činitele.
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: