Nečas trpí insomnií, chorobu zhoršila novoroční návštěva Hradu

Předsedu vlády Petra Nečase neopustily potíže s nespavostí ani v novém roce, naopak se prohloubily, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí Úřadu vlády Jan Osúch. Nespavost (insomnie) patří k velmi častým zdravotním problémům současné populace. Hlavní příčinou bývá stres, dále nedostatek pohybu a nesprávné užívání léků.
necas
Spánkový deficit bývá často doprovázen nejrůznějšími přeludy.

„Je přepracovaný a stěžuje si na celkovou únavu a vyčerpání,“ omluvil Petra Nečase mluvčí Úřadu vlády z dnešního brífinku ve Strakově akademii. „Premiér v závěru roku prakticky neměl šanci optimalizovat spánkový deficit, ústavní funkce mu totiž ukládala držet smutek za Václava Havla. Od 1. ledna nespí vůbec, neboť obědval na Pražském hradě s prezidentem Klausem a s jeho ženou Livií, a od té doby se mu zjevují různé podivné postavičky,“ upřesnil Jan Osúch. Na dotaz redaktorky ČT, zda je jedním z těchto přeludů i momentální favorit přímé prezidentské volby Okamura, odmítl mluvčí Úřadu vlády reagovat.

Na možnou souvislost mezi nespavostí předsedy vlády a novoroční návštěvou Hradu upozornil jako první docent Kouřimský z plzeňské fakulty okultismu. Kouřimský uvedl, že Nečasem zmíněné podivné postavičky, které mu brání ve spánku, mohou být ve skutečnosti duše nejrůznějších významných postav, co působily a budou působit na Pražském hradě.

„Tyto duše vycítily, že Nečas je dobrý člověk, a po novoročním obědě se rozhodly odejít s ním, neboť už nadále nebyly schopny čelit každodennímu vymítání ze strany vicekancléře prezidenta republiky Petra Hájka,“ domnívá se Kouřimský.

Související články:
Nečas: Od začátku bylo jasné, že do přímé volby se přihlásí podivné postavičky

Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: