VIDEO: V šumavském lese byl údajně spatřen Jan Pavel II.

V lese poblíž šumavské Kvildy prý místní obyvatel z bezprostřední blízkosti pozoroval Jana Pavla II. Hlášení o výskytu tohoto legendárního papeže přicházejí po celé roky z mnoha částí Evropy. Známý záhadolog nyní tvrdí, že se mu ho podařilo nafilmovat.
Videozáznam pořízený záhadologem Ivanem Mackerlem prý zachycuje Jana Pavla II.
Na začátku kontroverzního příběhu, který nakonec vyústil až k unikátnímu obrazovému záznamu dlouholetého katolického leadra, stála úplně obyčejná návštěva lesa. Pan Jaroslav T. (67) údajně Jana Pavla II. spatřil, když byl na procházce se psem. „Ten papež stál ani ne deset metrů ode mě. Jak ho Andy zvětřila, začala na něj štěkat. Toho se asi leknul a utekl do křoví,“ sdělil svědek.
Okolí Kvildy se po incidentu stalo doslova magnetem pro milovníky tajemna, do obce se sjíždějí stovky zvědavců a doufají, že Jana Pavla II. také zahlédnou. „Chovají se hlučně, neohrabaně,“ soudí záhadolog Ivan Mackerle, který je v parapsychologických kruzích znám jako „lovec příšer“ a zúčastnil se mimo jiné i expedicí po stopách mýtického červa zabijáka (tzv. olgoj chorchoj) či legendami opředeného severoamerického lidoopa sasquatche.

Bývalého papeže odhalily infračervené kamery

Mackerle tvrdí, že se mu na Šumavě podařilo Jana Pavla II. nafilmovat. „Vytipoval jsem si stezky, po kterých by se mohl pohybovat a instaloval jsem do lesa několik infračervených kamer pro noční vidění. Ráno jsme pak na záznamu z jedné z nich Jana Pavla skutečně našli.“
Slavná fotografie z italských Alp údajně také zachycuje Jana Pavla II. Skeptikové však snímek označují za podvrh.
Nejvíce hlášení o pozorování Jana Pavla II. přicházelo v minulých letech z alpských oblastí Itálie a Rakouska. „Mohl by migrovat od Říma směrem k Polsku, kde se cítí doma,“ domnívá se RNDr. Miloslav Dojický ze zoologického oddělení Národního muzea. „Pokud je videozáznam autentický, pravděpodobně ho nedostatek potravy postupně zahání blíže k civilizaci.“ Záhadolog Mackerle s ním souhlasí: „Na videu můžeme vidět, že ho zřejmě vyplašil projíždějící nákladní automobil.“
Jan Pavel II. není jediným mýtickým tvorem. Podle některých záhadologů dodnes přežívá i Matka Tereza ve vlnách indické řeky Hugli.
Podle zoologa Dojického není jasné, zda by byl v našich podmínkách Jan Pavel II. schopen přežít zimu. „Video ukazuje, jak se živí listím a vyhrabává ze země mravence, možná i loví menší savce, jestli by ale dokázal přestát současné mrazy si netroufám odhadnout.“

Oponenti videozáznam zpochybňují

Skeptikové však namítají, že záběry jsou neprůkazné. Podle nich by se mohlo jednat spíše o biskupa či kardinála, kteří se u nás vyskytují poměrně běžně. Poukazují také na rozdíly ve fyziognomii. „Ten živočich na videu má zcela jinou stavbu těla, půjde pravděpodobně o mnohem mladšího jedince,“ soudí MUDr. František Koukolík a poukazuje také na rozdílnou barvu a množství srsti. Pochybnosti vyjádřili i další odborníci. Podle docenta Luďka Pekárka ze sdružení Sisyfos je na videozáznamu zachycen zcela běžný typ kulového blesku.

Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: