Drama v Seattlu: muž opustil rodinu během filmové premiéry

Celý svět se vzpamatovává z tragédie při premiéře filmu Pouta lásky, kdy muž přímo v kině opustil po dvaceti letech svou ženu a děti, se kterými se na film vypravil. Šokovaná manželka musela jet s dětmi z kina domů metrem, kde našla dopis na rozloučenou.
Rodina v troskách, děti bez otce. Ziskuchtiví filmaři devastují základní lidské hodnoty.
Bezprostředně po tragédii upozornili přední filmoví experti na klíčovou scénu romantického dramatu Pouta lásky, kdy představitel hlavní mužské role také po letech opouští svou rodinu. Podobnost s bezohledným chováním manžela během premiéry je až zarážejíci a objevují se první analýzy, podle kterých se filmovou scénou ke svému činu nechal inspirovat.
FOTOGALERIE: šest nejtragičtějších případů z české filmové historie

Americké matky se bouří, u nás zatím vše při starém

Asociace amerických matek již vyzvala filmové producenty, aby podobné drastické scény nejprve konzultovali s psychology a před uvedením do kin svá díla testovali na náhodně vybraných divácích, u kterých opuštění rodiny nehrozí, neboť žádnou nemají.
Je veřejným tajemstvím, že v České republice kontrolní mechanismy tohoto typu neexistují a domácí filmy negativně ovlivňují atmosféru ve společnosti desítky let. Kritici z řad odborné veřejnosti se domnívají, že již není možné tento problém nadále přehlížet.

Dílo zkázy dokonaly počítačové hry

Podle vyšetřovatelů ze Seattlu trpí bývalý starostlivý otec a manžel rovněž chorobnou závislostí na počítačových hrách.
Muž se specializoval především na budovatelské strategie a simulátory života, mezi které patří například velmi populární hra The Sims. Podle svědectví přátel i rodinných příslušníků trávil u počítače stále více času a postupně ztrácel kontakt s realitou.

Varování psychologů

Psychologové a specialisté na výchovu před těmito hrami dlouhodobě varují. Stačí několik spuštění a identifikace základních ovládacích prvků, aby se i nezkušený uživatel naučil, jak ve hře The Sims snadno opustit ženu s dětmi a spálit za sebou veškeré mosty během několika minut.
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: