Prezident Zeman odvolal kouče Bílka, nástupce vybere po zápase s Arménií

Lány - Česká fotbalová reprezentace je bez trenéra. Prezident republiky Miloš Zeman s okamžitou platností odvolal Michala Bílka z funkce kouče národního týmu. Zemanův verdikt padl během přímého přenosu publicistického týdeníku Hovory z Lán, vysílaného v obnovené premiéře každou neděli na TV Pohoda.
Fotbaloví fanoušci přijali prezidentovo rozhodnutí s nadšením.
Prezident Miloš Zeman vyslyšel po pátečním fotbalovém debaklu s Dánskem hlas dolních deseti milionů a s okamžitou platností odvolal trenéra Bílka z funkce. Dočasným vedením reprezentace byli narychlo pověřeni Felix Slováček a František Ringo Čech, kteří odcestovali s národním celkem ke kvalifikačnímu utkání do Arménie. V nově sestaveném realizačním týmu nechybí ani František Čuba jako náhrada za odvolaného reprezentačního manažera Vladimíra Šmicera. Role sportovního psychologa se ujala Jiřina Bohdalová.

Hledá se trenér baťovského typu

„Volal mi Pelta,“ oznámil Miloš Zeman během nedělních Hovorů z Lán divákům TV Pohoda. „Shodli jsme se, že po návratu nároďáku z Jerevanu musíme vybrat nového trenéra baťovského typu.“ Prezident dále uvedl, že vychází ze zkušenosti, kdy se uprostřed devadesátých let dokázaly dohodnout dvě nejsilnější hráčské frakce s vedením fotbalového svazu a tuto dohodu taky beze zbytku dodržely, takže bylo možné, aby se česká reprezentace dostala z tehdejší herní krize a navázala na úspěch stříbrných medailistů z Chile 1962.
„Před novým koučem bude stát nelehký úkol, kromě Italů se nám začínají vzdalovat i Bulhaři. Ale řídím se zásadou, že lépe než proklínat tmu, je zapálit aspoň jednu svíčku,“ konstatoval Zeman.
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: