Vláda ruší zákaz vycházení pro ženy, sexuální násilník byl dopaden

Dnešním rozhodnutím vlády končí šedá realita posledních týdnů, kdy byly ženy nuceny zdržovat se v bezpečí svých domovů. U konce je rovněž znepokojivá série sexuálně motivovaných trestných činů, která vyhlášení zákazu způsobila, neboť pachatel byl díky rychlé práci policie dopaden. Zákaz vycházení se celostátně ruší, v platnosti zůstává pouze pro osoby ženského pohlaví s tělesnou výškou pod 180 cm, protože ty stále patří do rizikové skupiny, která bývá statisticky nejčastější obětí znásilnění.
Zákaz vycházení je účinnou prevencí před mravnostními delikty | Ilustrační foto
Nebezpečný sexuální násilník (32), který byl zadržen minulý týden v Panenských Břežanech, se včera po tíhou důkazů doznal a zůstává ve vazbě. Vláda okamžitě reagovala a na nočním zasedání rozhodla o uvolnění plošného zákazu vycházení osob ženského pohlaví. Od okamžiku zveřejnění se mohou všechny ženy od výšky 180 cm opět volně pohybovat ve všech prostorách, kam měly přístup před vyhlášením zákazu.

Prioritou je ochrana občanů

Mimořádné opatření, motivované povinností státu chránit své vlastní obyvatele, vyhlásila vláda po pečlivé analýze na začátku září jako jediné účinné řešení krizové situace. Zákaz výrazně ovlivnil běžný život v zemi a způsobil značné škody celému českému hospodářství, s výjimkou e-shopů a mobilních operátorů.
Kromě zrušení zákazu vycházení vláda včera také projednala legislativní úpravu, která v případě přímého ohrožení umožní Českému telekomunikačnímu úřadu okamžitě a plošně přerušit veškeré služby internetových poskytovatelů. K tomuto kroku bude možné přistoupit v dalších nově definovaných situacích, jako je například hrozba zneužití počítačové sítě organizovanými pedofily nebo skupinami mystifikátorů.

Vadí vám, že zrušení zákazu vycházení neplatí pro ženy menší než 180 cm?

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: