Divačce z Jičína změnily Babovřesky život. Na premiéře si koupila biolampu

Nová komedie Zdeňka Trošky, která láme rekordy v návštěvnosti, přilákala do kinosálů také obchodní zástupce nebankovních úvěrových společností. Značných úspěchů dosahují i prodejci kuchyňských výrobků a produktů alternativní medicíny. Hitem víkendu se stal poslední model biolampy, schopné prodloužit život až o deset let, které se jen na premiéře v Jičíně prodalo 200 kusů.
Návštěvníky jičínského biografu Český Ráj přivítali manažeři společnosti AgroCredit.
Už týdny před premiérou Babovřesk významně narostl zájem úvěrových firem o pronájem prodejních ploch ve vybraných kinosálech. Vysoká koncentrace specifického a optimisticky naladěného publika totiž umožňuje poskytovatelům půjček snáze zacílit na vhodnou klientelu. „Jsem tvrdej chlap, ale když vidím tolik důvěřivých lidiček na jednom místě, radostí bych brečel jako želva,“ říká obchodní zástupce s.r.o. půjčky-zdarma.net JUDr. Bohumil Kříž (32) ze Strakonic. Stojíme spolu v bývalém nákupním centru Centrum, přebudovaném na moderní kasino s multikinem a bavíme se o progresivních marketingových trendech.
STRAKONICE | Bohumil Kříž při sjednávání půjček preferuje klienty orientované na zemědělství, kteří jsou schopni ručit svými farmami a statky. Tyto nemovitosti pak lze snadno vydražit jako módní rustikální stavby důchodcům z Rakouska a podnikatelům z Prahy.

Bohumil Kříž při sjednávání půjček preferuje zemědělsky aktivní klienty, kteří mohou ručit nemovitostmi. Jejich farmy pak lze snadno vydražit jako módní rustikální stavby důchodcům z Rakouska a pražským podnikatelům.

Podle JUDr. Kříže je důležitá spolupráce s prodejci na premiérách, protože často nabízejí zboží, které návštěvníky inspiruje k žádosti o úvěr. Běžně se stává, že klient přijde do kina, sjedná si půjčku, část peněz použije na zakoupení vstupenek a po představení utratí zbytek na předváděcí akci. „Tady na Strakonicku je spousta lidí, co do kina běžně nechodí, protože na ně filmaři zapomínají. Ale když někdo natočí srozumitelné dílo podle jejich vkusu, vyrážejí ze svých domovů ve velkém počtu, často s celými rodinami, a chtějí si tu událost užít se vším všudy,“ dodává Kříž, jehož společnost za první týden od premiéry Babovřesk uzavřela v kinosálech úvěrové smlouvy v celkové výši 15 milionů korun.

Premiérová kina oživily prodejní předváděcí akce

Na premiéře v Jičíně šly nejvíce na odbyt designové prostírací sady s dekorativními portréty Zdeňka Trošky, Lucie Vondráčkové a Miloše Zemana. Rušno bylo také u stánku nebankovní úvěrové společnosti AgroCredit a ve vstupní hale kina se ještě hodinu po premiéře zdržovaly desítky spokojených diváků, kteří si sdělovali dojmy z filmu a sledovali prodejní předváděcí akci s nejnovějšími produkty alternativní medicíny.
„Babovřesky mi změnily život, výborně jsem se pobavila, načerpala spoustu optimismu a navíc jsem tu sehnala biolampu, takže se teď doma všichni budeme léčit a ještě ušetříme za normální svícení,“ popisuje divačka Ludmila Šafářová z Jičína své zážitky z premiéry.
„Jako dárek jsem dostala laptop, kam se vejde Facebook a padesát filmů nebo písniček. Facebook mám zadarmo a laptop začnu splácet až za půl roku pětset měsíčně,“ pochvaluje si návštěvnice jičínského biografu vstřícnost organizátorů akce, kteří jí snížili splátkové období na pět let a nabídli možnost si poté dárek ponechat, pokud uhradí manipulační poplatek za převod do osobního vlastnictví.

Babovřesky se líbí, přišly jen stížnosti na prodejce

Některá kina už zaznamenala i stížnosti na nestandardní chování obchodníků. V pelhřimovském biografu Beseda prodejci dokonce přerušili projekci Babovřesk uprostřed nejnapínavější scény. Na dlouhé minuty rozsvítili v sále a během předváděcí akce nabízeli divákům léčivé kameny a vyhřívané přikrývky. Kdo při prezentaci opustil sál, zbytek filmu už neviděl. Když jsme režiséra Zdeňka Trošku požádali o komentář pelhřimovského incidentu, reagoval podrážděně. „A kde to mají nabízet? Na festivalu nezávislých filmů, kam chodí samí nihilisté a existenciální podivíni, kterým je jejich zdraví lhostejné? Tam by se nic neprodalo,“ konstatoval legendární režisér.
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: