Na internetu kolují vtipy k pátečnímu rozsudku nad Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou

Po verdiktu Obvodního soudu pro Prahu 5 zaplavili internet anonymní útočníci, kteří oba odsouzené slovně i obrazovými kolážemi nevalné úrovně zesměšňují. Bohužel i jeden z redaktorů IBN si neuvědomil, že rozsudek dosud není pravomocný, a pomocí grafického editoru přejmenoval vládní parlamentní stranu na Věci Vězeňské. Zástupce šéfredaktora Jaroslav Janda již zaslal na sekretariát Věcí Veřejných veřejnou omluvu a postavil redakčního vtipálka mimo službu až do doby, kdy rozhodnutí soudu nabude právní moci.
Redaktor Praschinger svévolně pozměnil oficiální logo vládní strany. Svou chybu zjistil ve chvíli, když už bylo pozdě. Obrázek nyní díky bezohledným lidem koluje po internetu.
V redakci IBN byla přijata opatření, aby se podobná situace neopakovala. Redaktor Adam Praschinger (32) svou chybu uznal a sám požádal o pozastavení členství ve Svazu novinářů, než bude jeho jméno očištěno. Do té doby může své texty publikovat pouze pod pseudonymem.
V redakci Blesku znali verdikt soudu 15 minut před jeho vynesením. Jasný příklad klientelismu a korupce v praxi.

V redakci Blesku znali verdikt soudu 15 minut před jeho vynesením. Jasný příklad klientelismu a korupce v praxi.

Humor má své hranice a neměl by ubližovat

Každý pokus o nadsázku nemusí končit pochopením. V dnešní době se sice často setkáváme se snahou o odlehčení, avšak také humor má své hranice a neměl by ubližovat. Vedení redakce věří, že nám čtenáři zachovají přízeň a ojedinělý prohřešek jednotlivce nenaruší jejich důvěru v seriózní novinářskou práci a politické poměry v naší zemi.

S logem VV manipuloval i Blesk, na rozdíl od nás bez omluvy

Aniž bychom chtěli zlehčovat selhání kontrolních mechanismů v redakci, náš zpravodajský portál nebyl zdaleka jediný, který se snížil k útokům na oba nepravomocně odsouzené a řádně zvolené zástupce lidu. Jakkoli to zní neuvěřitelně, tak např. redakce Blesku měla úplně stejný nápad se stejným grafickým zpracováním jako náš redakční vtipálek. Expert na seismologii RNDr. Aleš Špičák z Geofyzikálního ústavu AV ČR vypočítal, že pravděpodobnost se v těchto případech blíží stavu, kdy sopky Etna, Fuka a Fuji začnou chrlit lávu současně v jedné chvíli.
KONEC IMUNITY. Podobných zesměšňujících koláží dnes na internetu najdeme mnoho. Autor laciného vtipu se na Facebooku pokouší veřejnost mystifikovat, že nejde o fotomontáž, ale o skutečnou fotografii. Pravost takových snímků se však po letech ověřuje velmi obtížně.
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: