Kdo chce zničit kandidáta Zemana? Fotka s Hitlerem je podvrh!

Prezidentský kandidát Miloš Zeman dostal další kudlu do zad. Jeho sen o Hradě je ohrožen. Na Facebooku se objevila fotomontáž, která má za cíl ho poškodit.
Mohl se vůbec Zeman s Hitlerem setkat? Teoreticky ano. S tím autor fotomontáže počítal.
Síla Facebooku je bohužel také v tom, že se prostřednictvím této sociální sítě dá uvrhnout na kohokoliv špatné světlo. Poslední obětí je prezidentský kandidát Miloš Zeman, kterého poškozuje fotka s Hitlerem. Ano, Zeman byl stejně jako Hitler prognostikem, omluvil se a pokusil se to vysvětlit tím, že měl rodinu a práce v Prognostickém ústavu byla jediná možnost, jak se zabezpečit. Navíc Zemanovy prognostické studie nikdy nenapáchaly tolik škody, jako kontroverzní Mein Kampf.
Teď se ale na Facebooku objevila fotka, která je hodně za hranicí slušnosti. Především jde o fotomontáž, což ale mnoho lidí nerozlišuje a věří, že diktátor Hitler i kandidát na prezidenta Zeman jsou na snímku autentičtí.
Zemana se dokonce zastal i Zdeněk Škromach (ČSSD). „Údajně jde o výtvor z umělecké dílny TOP09. Je zajímavé, kolik lidí je ochotno podobným fotomontážím věřit. Není to můj favorit, ale i kampaň se má vést korektně,“ napsal Škromach na Facebook a dodal originál fotky.
ŠKROMACHŮV DŮKAZ. Na originálním snímku se Zeman nezdraví s Hitlerem, ale s mnohem starším a vlídně vypadajícím mužem, který rozhodně nepůsobí jako člověk, co se doma po večerech zabývá sepisováním nějakých kontroverzních studií.
Množí se i útoky na ostatní kandidáty. Jana Fischera někdo vyfotografoval na černobílý kinofilm s dvojníkem bývalého komunistického vůdce Gustáva Husáka a s tímto podvrhem se naboural do hlavní zpravodajské relace na Nově. Další vtipálek se zase vydává za Karla Schwarzenberga a jeho jménem posílá statisíce dopisů po celé zemi. Do redakce Infobaden News od rána volají desítky vyděšených občanů, že jim píše Schwarzenberg, že se s ním osobně neznají a že se bojí dopis otevřít. Jejich obavy lze pochopit, vždyť většina českého obyvatelstva bydlí na pozemcích, které v minulosti patřily šlechtě.
Dusnou předvolební atmosféru pak dokreslují stížnosti těch prezidentských kandidátů, kteří zůstali podobných útoků ušetřeni, takže se o nich prakticky nemluví.
CAUSA KOŽENÝ. Mediální útoky a fotomontáže na politickou objednávku nejsou v Česku nic nového. V únoru 2008 se během prezidentských voleb na internetu objevil falešný snímek s Václavem Klausem ve společnosti mezinárodně hledaného Viktora Koženého. Tehdy však ještě o hlavě státu rozhodovali kvalifikovaní poslanci a senátoři, které na rozdíl od obyčejných lidí není tak snadné ošálit. Fotomontáž odhalili a Klaus nakonec s přehledem mandát obhájil.

ANKETA: Co říkáte na snahu neznámého mystifikátora poškodit Miloše Zemana těsně před prezidentskou volbou?

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: