Norský vrah napsal svůj nenávistný manifest ve Wordu

Anders Behring Breivik, který 22. července zavraždil v Norsku 77 osob, vytvořil svůj patnáctisetstránkový manifest v textovém editoru Word od společnosti Microsoft. Breivig tento software držel legálně a pracoval s ním mnoho let během příprav na teroristický útok.

Norský vrah se k používání textového editoru Word doznal včera během soudního slyšení, a potvrdil tím četné analýzy nezávislých počítačových expertů. V manifestu, který vznikal 9 let, Breivik podrobně popisuje veškeré aktivity, které předcházely jeho teroristické akci. Naposledy použil Word v poledne 22. července, tedy několik hodin před prvními výbuchy v Oslo.

Před sídlem společnosti Microsoft v americkém Redmondu se dnes v dopoledních hodinách shromáždilo k blokádě objektu několik desítek mírových aktivistů. Svou přítomností zde aktivisté upozorňují na škodlivost produktů společnosti. Vedení Microsoftu reagovalo na nejnovější zprávy od norského soudu tiskovou zprávou, ve které se omlouvá všem pozůstalým obětí. Společnost také s okamžitou platností ukončila podporu pro verzi Word 2003, kterou norský terorista používal.

Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: