Šestnáctiletý řidič noc před neštěstím sledoval na ČT24 záznam ze Sněmovny

Šestnáctiletý mladík, který zemřel v pátek po honičce s policií na dálnici D1 v otcově ukradeném autě, strávil noc před neštěstím u televize, kde běžel záznam schůze dolní komory Parlamentu. Projevy poslanců chlapce natolik rozrušily, že se rozhodl okamžitě vyrazit do Brna, kde si chtěl na chování politiků stěžovat u Ústavního soudu.
Mladík, který zahynul při honičce na D1, byl na internetu hvězda. | Ilustrační foto
Nezletilý dálniční pirát, který v pátek uhořel při tragické dopravní nehodě, byl v poslední době ve velkém stresu, neboť se obával o další osud české pravice. Poslanecké schůze na ČT24 sledoval v noci pravidelně. „Byl to youtuber (uživatel, který vytváří obsah serveru YouTube, pozn. red.), který se účastnil mítinků a sjezdů politických stran. Byl oblíbený především kvůli tomu, že natáčel vlogy (videoblogy, pozn. red.), obsahující zábavné komentáře aktuální politické situace,“ napsal na Facebooku jeden z jeho fanoušků, který si nepřál zveřejnit své jméno.
Psycholog Slavomil Hubálek považuje noční sledování záznamů z Parlamentu za vysoce rizikové. „Tento typ pořadů znepokojuje i starší zkušené občany, trpící nespavostí, kterým jsou přenosy z poslaneckých schůzí určeny. Pokud se pravidelným divákem takových drastických programů stane nezletilý hoch se sklony k idealismu, může dojít k postupnému rozkladu osobnosti a nekontrolovanému jednání s tragickými následky,“ varuje Hubálek.

Policie: Nepochybili jsme

Mladíka na jeho cestě k brněnskému Ústavnímu soudu pronásledovaly hlídky dálniční policie poté, co byly upozorněny bezpečnostní agenturou, že auto je odcizené. Protože mladý řidič nereagoval na výzvy k zastavení, policie uzavřela dopravu na 119. kilometru. Kolonu zpomalujících aut se mladík snažil objet odstavným pruhem, ale manévr mu nevyšel a v plné rychlosti narazil do několika aut, což se mu stalo osudným. Generální inspekce bezpečnostních sborů uvedla, že policisté při zásahu nepochybili.

Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: