Tomio Okamura provedl unikátní operaci srdeční chlopně

Viceprezient Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura dnes v Ústřední vojenské nemocnici úspěšně provedl ojedinělý chirurgický zákrok, první svého druhu v České republice.
Viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura (vlevo) zavádí do pacientova srdce speciální katetr.
Okamura během operace zavedl do srdeční chlopně šestnáctiletého pacienta speciální řiditelný katetr s miniaturní svorkou, která zkorigovala vrozenou netěsnost chlopně. Pacient bude díky zákroku konečně schopen vést normální život.
Primář kardiochirurgického oddělení prof. MUDr. Petr Král, který při operaci asistoval, s Okamurou původně jen konzultoval nejvhodnější způsob vedení operace. Během dnešní ranní vizity, kde byl viceprezident Asociace cestovních kanceláří osobně přítomen, se však pacientův zdravotní stav rapidně zhoršil.
Okamura odcestoval přímo z nemocnice na pomoc Švýcarsku, celou zemí zmítají vážné sociální bouře.

Okamura odložil pracovní cestu

Současně se ukázalo, že zákrok by byl pro kardiochirurgický tým nemocnice příliš náročný, a proto Okamura odložil o několik hodin svůj odlet do Švýcarska a rozhodl se postavit za operační stůl sám.
Bezprostředně po zákroku odcestoval Okamura na ekonomickou konferenci do Curychu, kde bude během víkendu prezentovat svůj plán na záchranu kolabujícího švýcarského hospodářství.
S týmem prof. MUDr. Petra Krále však nadále zůstává ve spojení.„Nyní s panem Okamurou telefonicky každou hodinu konzultujeme nejvhodnější postup pooperační rekonvalescence, věříme, že pacient bude moci již po několika týdnech opustit nemocnici,“ doplnil primář Král.
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: