Nákupem Kosteleckých uzenin vstupuje mediální skupina Infobaden na trh s potravinami

Mediální skupina Infobaden, tuzemská dvojka v oblasti zpravodajství a provozovatel portálu Infobaden.cz, posiluje své aktivity v Česku a od skupiny Agrofert miliardáře Andreje Babiše zakoupila Kostelecké uzeniny a.s. Detaily transakce ani žádné další podrobnosti obě strany nezveřejnily.
Vedení IBN ujistilo v tiskovém prohlášení zákazníky a distributory, že v žádném případě nebude zasahovat do tradičních receptur Kosteleckých uzenin.
Mediální skupina Infobaden oznámila další akvizici do svého portfolia podnikatelských aktivit. Dosud tato skupina podnikala především v oboru seriózního zpravodajství a koupí Kosteleckých uzenin hodlá expandovat do potravinářského průmyslu. Transakce ještě podléhá schválení příslušných úřadů na ochranu hospodářské soutěže.
Člen dozorčí rady koncernu Infobaden a zástupce šéfredaktora Jaroslav Janda.

Člen dozorčí rady koncernu Infobaden a zástupce šéfredaktora Jaroslav Janda.

Člen dozorčí rady koncernu Infobaden a zástupce šéfredaktora Jaroslav Janda během tiskové konference sdělil, že rozšíření mediální skupiny o potravinářskou divizi je pro vedoucí pracovníky i zaměstnance výzvou a dlouho očekávaným impulsem pro další rozvoj koncernové kreativity.
„Při naší každodenní žurnalistické praxi se musíme striktně držet v rovině faktů, prostor pro fantazii máme zcela minimální. Ale na obaly a etikety potravinářských výrobků si můžeme psát prakticky cokoli, co nás napadne. Všichni naši redaktoři se na toto žánrové rozšíření a osvěžení často až fádní novinářské práce velmi těší,“ upřesnil Janda.
Infobaden patří mezi silné hráče na mediálním trhu a dlouhodobě drží pozici tuzemské dvojky v oblasti seriózní žurnalistiky. Portfolio koncernu IBN však postrádalo titul, který by neobsahoval ověřené informace a poskytoval čtenářům určitou míru mystifikace a nadsázky. Expanzi mimo mediální byznys považují odborníci za logický krok a domnívají se, že nová akvizice přinese koncernu řadu synergií a umožní najít další nákladové úspory. V posledních týdnech se spekulovalo o tom, že je Infobaden blízko od převzetí Masokombinátu Plzeň, to se však nepotvrdilo.
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: