Zeman na protistátní demonstraci? Podle Hradu jde o podvrh

Ze zahraničních konspiračních stránek unikly do Česka fotografie a videa z protistátní demonstrace, na níž údajně byl i Miloš Zeman. Přestože Hrad prohlašuje, že jde o podvrh, muž na videu je současnému prezidentovi až nápadně podobný.
Podle pamětníků akci řídily zahraniční štáby a zdarma se tam podával alkohol a drogy.
Záběry z demonstrace, kde zřejmě vystoupil i Miloš Zeman, zveřejnil portál společnosti WikiLeaks. Jeho šéfredaktor Julian Assange si stojí za tím, že jde o současného českého prezidenta. Řečník na videu pomocí laciných narážek manipuluje s davem a otevřeně kritizuje úspěchy socialistického hospodářství, čímž poškozuje dobré jméno naší země a podlamuje důvěru veřejnosti k politické reprezentaci. Přesné datum konání nebylo uvedeno, ale podle kvality záznamu a oblečení osob na videu lze odhadnout, že se jedná o starší událost přibližně z konce minulého století.
Muž nápadně podobný Zemanovi během protistátní akce hrubě útočí na základní principy a ideály socialistické společnosti.

Na Hradě zvažují právní kroky

„Nikdy jsem se žádné takové akce nezúčastnil. Jedná se o podvrh,“ cituje Zemana prezidentova mluvčí Hana Burianová. Hradní kancelář chce požádat o uvedení autora videa a připravuje další kroky.
Také vedení SPOZ obsah nahrávky odsoudilo a její zveřejnění právě nyní před volbami považuje za součást politické kampaně a špinavé hry konkurence. „Pohrdáme těmi, kdo v nezkrotné pýše ješitné nadřazenosti, sobeckém zájmu, nebo dokonce za mrzký peníz usilují o odtržení prezidenta od jeho lidu,“ oznámil místopředseda Zemanovců Vladimír Kruliš.

Zeman? Nevzpomínám si, říká kněz

O zákulisí protirežimních akcí promluvil římskokatolický duchovní Václav Malý (63), který v minulosti několik takových demonstrací moderoval. „Komparsisté na tribuně měli jen stát v pozadí a podporovat profesionální řečníky. Pokud se nechali strhnout a udělali něco navíc, to záleželo jen na nich,“ sdělil Malý. Jestli byl ale mezi komparsem tenkrát i Zeman, na to už si nepamatuje.
Malý konkrétně hovořil o legendárních mítincích s účastí Václava Havla, který dokázal být velmi sugestivní. „Vašek to s lidmi uměl, dupali a tleskali třeba minutu v kuse. Když to viděli ostatní na tribuně, tak měli chuť se také zapojit. V té atmosféře pak často říkali věci, kterých pak později litovali,“ popsal Malý své zážitky z protistátních shromáždění.
Vedení redakce Infobaden News vyzývá všechny věrné čtenáře, aby nebyli lhostejní k uživatelům se sníženou schopností porozumět psanému textu.
Podpořte celonárodní sbírku na rozšíření našeho serveru o televizní zpravodajství.

• ukázky z našeho pilotního vysílání si přehrajte na www.startovac.cz/projekty/infobaden-tv

Zveřejněné materiály se okamžitě dostaly do popředí zájmu médií i občanů aktivně zapojených do veřejného života. Přinášíme reakce oslovených osobností.

Jana Bobošíková: Podobných útoků ze strany diverzantů a protistátních živlů už mám za sebou několik. Je všeobecně známo, že Ing. Zeman byl v mládí velmi plachý člověk a je velmi nepravděpodobné, že by se dobrovolně zúčastnil takové manipulativní masové akce a stal se součástí některého z ostrovů negativní deviace, ať už v publiku, nebo na tribuně.

Václav Klaus: Domnívám se, že je to jedna z demonstrací, které zde kdysi organizovaly zahraniční štáby za přímé podpory bruselských federalistů. Účinkovali tam najatí profesionální disidenti a zdarma se tam podával alkohol a drogy, takže jestli tam snad Miloš opravdu byl a něco tam říkal, je potřeba to brát se značnou rezervou.

Martin Pecina: To je na Letné, ne? Jako studenti jsme chodili slavit Svátek práce každý rok a chodili jsme tam rádi. Ano, i během prvomájových oslav občas zazněla z tribuny kritická slova, ale dnes nám nepřátelé socialismu chtějí namluvit, že šlo o nějaké všelidové protesty. Ta demonstrace byla řádně ohlášená, povolená a pan prezident tam byl legálně.

Laco Repáň: Sak za chvili idem aj ja demonstrovat uz mam zlaty plast aj zlaty turban aj zlatu gangsta sultansku gulu ako riadny sultan otrokar. Idem jebat rypat riti aj selijake dobre palenky do huby hadzat.

ANKETA: Myslíte si, že muž na videu je otec Kateřiny Zemanové Miloš?

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: