Události ČT se protáhly na několik hodin, prezident četl jména všech, které nemá rád

Diváci České televize se včera nedočkali dlouho očekávané premiéry nového krimiseriálu s Miroslavem Donutilem a Jiřinou Bohdalovou. Důvodem byla mimořádná délka rozhovoru s prezidentem Zemanem během hlavní zpravodajské relace. V jediném nekonečném souvětí vyjmenovala hlava státu v živém vstupu do vysílání rozvážným hlasem stovky jmen. Editor ani režisér večerní směny se neodvážili zasáhnout. Moderátorka Událostí Savarová vydržela stát prvních 40 minut, pak jeden z techniků přinesl do virtuálního studia židli.
Aneta Savarová prvních 40 minut vydržela stát, pak jí jeden z členů štábu přinesl židli.
Pracovníci ve zpravodajské budově na Kavčích horách zažili včera několik perných hodin, když večerní vysílací schéma České televize muselo být nečekaně změněno kvůli živému vstupu z Pražského hradu. Předem naplánovaný krátký rozhovor s Milošem Zemanem se měl týkat jeho návštěvy v Ústeckém kraji, kde strávil poslední tři dny. Celý incident začal zcela nenápadně a nevinně úplně na konci rozhovoru, kdy moderátorka Událostí ČT Aneta Savarová položila Zemanovi poslední otázku, zda se opravdu stále cítí být prezidentem deseti milionů.
Českou verzi severské kriminální série Most s Miroslavem Donutilem a Jiřinou Bohdalovou odvysílá Česká televize v náhradním termínu.

Českou verzi severské kriminální série Most s Miroslavem Donutilem a Jiřinou Bohdalovou odvysílá Česká televize v náhradním termínu.

Na tuto otázku Miloš Zeman reagoval kladně: „Ano, jsem prezidentem všech, dokonce i všech těch retardovaných dětí, jejichž nezodpovědní rodiče na mě útočí a byl bych i prezidentem Václava Havla, pokud by ještě žil, ale on už nežije, takže mi nezbývá než být prezidentem těch, kteří ještě žijí, a ti, jejichž jsem prezidentem se vším respektem, ti to jistě vědí, a ti, kteří to snad nevědí, těm bych rád připomněl, že jsou mezi nimi i taková pochybná jména, jako například…“ Poté plynule a bez přerušení následoval několikahodinový výčet.

Jména Bakaly a Koženého tentokrát nezazněla

Na závěr svého vystoupení prezident dodal, že výčet nebyl úplný, protože vynechal křiklouny z náměstí, červenokartičkáře a další osoby, které nepovažuje za dostatečně známé či významné. Miloš Zeman tentokrát překvapivě vynechal i jména Zdeňka Bakaly a Viktora Koženého, o čemž se pak až do ranních hodin spekulovalo ve všech strategicky významných pražských kavárnách.
Tyto spekulace v ranním vysílání ČT rázně utnul hradní mluvčí Ovčáček a vysvětlil, že hlava státu se nerada opakuje a Bakalu s Koženým jmenovala už minule. „Rád bych upozornil, že pan prezident rovněž nejmenoval členky Pussy Riot, které také jmenoval už minule a navíc ani není jejich prezidentem, protože jsou to Rusky. Dále bych rád vyjádřil naději, že teď už snad konečně ustanou skandální kritické hlasy, že pan prezident stále mluví jen o sobě,“ dodal Ovčáček.
Zvědavost občanů, zda zaslechnou i své jméno, přitáhla ke zpravodajské relaci ČT neuvěřitelných 3,1 milionu diváků včetně Mirky Spáčilové.
Během dopoledního zpravodajského bloku promluvil také přední literární historik a pedagog Petr Hruška a konstatoval, že prezidentova věta svou délkou mnohonásobně překonala nejdelší dosud známé věty Bohumila Hrabala a Henryka Laholy. Statistici z agentury Factum Invenio mezitím spočítali, že Miloš Zeman se během projevu celkem dvaasedmdesátkát napil vody. V diskusi s politologem Jakubem Jandou se ve vysílání ČT rovněž dlouze rozebíral moment, při kterém došlo ke krizové situaci a eskalaci napětí ve studiu, když prezident pil hodně dlouho a Savarová mu málem skočila do řeči, což si na poslední chvíli rozmyslela.
MEDIÁLNÍ BITVA: UZEL VS. OVČÁČEK
Zemanův pitný režim při projevu neunikl Radimu Uzlovi a dalším expertům na zdravotnickou problematiku. Také na tyto názory stihl během krátkého brífinku reagovat hradní mluvčí. „Stejně jako nepožadujeme omluvu od Ferdinanda Peroutky za jeho členství v Hitlerjugend, nebudeme požadovat omluvu ani od Radima Uzla za jeho spekulace o stavu prostaty pana prezidenta, včetně nevkusných úvah o použití kompenzačních pomůcek. Kdo nemá klapky na očích, jistě si v této souvislosti vzpomene na výrok exministra zdravotnictví Martina Holcáta, že cévy pana prezidenta jsou cévy mladého chlapce. Je to ostatně výrok, díky kterému je bývalý člen vlády odborníků Holcát jedním z horkých kandidátů na letošní státní vyznamenání,“ upřesnil Jiří Ovčáček.
Mohlo by vás zajímat:

Stát spouští centrální registr zahrádkářů. Ilegální pěstitelé konopí už nezasejí

Zlaté časy poslední privilegované kasty bez administrativní zátěže jsou u konce.

Chodecká revoluce: Student Agency vstupuje do pěší dopravy

První chodník se žlutým povrchem byl slavnostně otevřen v parku u hlavního nádraží v Praze.

Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: