Pražský hrad lehl popelem, prezident Klaus uhořel

Pokračující ofenziva armády bruselských křižáků se podle očekávání v pondělí zaměřila na samotné srdce české státnosti, monumentální Pražský hrad v Praze. Při vojenské akci Svaté říše byly použity ohnivé koule francouzské výroby a nejmodernější katapulty německého zbrojařského koncernu Audi. Prezident Václav Klaus byl v době útoku přítomen na Hradě, kde dokončoval nejnovější Zápisky z cest. Při požáru utrpěl smrtelná zranění způsobená ohněm, která nebyla slučitelná se životem.
Amatérské záběry hořícího Hradu oblétly svět. V popředí neporušená zařízení nadnárodní korporace ČEZ. Náhoda? Asi těžko.
Během zničujícího požáru odmítl prezident nastoupit do evakuační helikoptéry. Nejvyšší český státník a neformální vůdce ozbrojených sil ve svém posledním prohlášení výslovně vyloučil možnost vzdálit se z hořícího Pražského hradu s dodatkem, že zbývá ještě naplnit poslední rok mandátu, tzv. rok desátý.

Václav Klaus se stane prvním českým státníkem, který nebude pohřben přímo na Vyšehradě, ale v jeho okolí.

Rada obrany státu již oznámila, že pohřeb Václava Klause je plánován pouze v úzkém kruhu rodiny a přátel. Prezidentův popel pak bude rozptýlen nad Vyšehradem. Jako místo obřadu byl zvolen právě Vyšehrad, neboť po ofenzivě eurokřižáků zůstává jediným alespoň částečně funkčním českým hradem.

Obřad bez kremace

Státní pohřeb bude realizován v důsledně pragmatickém duchu s vyloučením všech médií, rodina na přání bývalého prezidenta odmítla kremaci, státní smutek i jakékoli další duplicitní obřady. Letiště Václava Havla zůstane až do konání pohřbu uzavřeno, aby se do země nemohli slétnout konkurenční pragmatici z okolí za účelem vlastního zviditelnění.
Vzhledem k válečnému stavu se nechystá předčasná volba nového prezidenta a úřad hlavy státu nyní již zcela převezme vicekancléř Hájek, který jediný z hradní posádky přežil. Prezidentské volby se uskuteční příští rok v řádném termínu a půjde o přímé hlasování občanů, jak už dříve schválila Sněmovna i Senát. Volba bude provedena v zastoupení prostřednictvím poslanců a senátorů.
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: