Italové protestovali proti Klausovým výrokům o líných Řecích

Italský velvyslanec v Praze Pasquale D’Avino se včera osobně dostavil na Pražský hrad, aby předal prezidentu Václavu Klausovi oficiální protestní nótu, ve které se italská vláda ohrazuje proti jeho výrokům na adresu Řecka.
Standardní jihoevropská siesta | zdroj: Václav Klaus, Zápisky z cest

„Jakkoli chápeme, že je nyní Řecko ve středu zájmu evropské politické elity, nelze opomíjet ani lenost ostatních národů,“ stojí v protestní nótě. „Italský lid je hrdý na své polední pauzy, dlouhé dovolené a bezstarostný přístup k práci. Vaše výroky o líných pijácích ouza ve stínu cypřišů zcela znevažují dlouholetou italskou tradici popíjení vína pod eukalypty. Naše lenost je přinejmenším srovnatelná s tou řeckou a není proto důvod vyzdvihovat právě Řeky jen proto, že se jim podařilo zkrachovat o pár týdnu dříve, než Italské republice.“ D’Avino hodlal nótu předat na pravidelném banketu velvyslanců na Pražském hradě.

Italské písmo | Ilustrační foto
Okázalé a marnotratné. Kdo má dost času, píše s ním dodnes. Pracovité národy v chladnější části Evropy přestaly italské písmo používat už dávno.

Klause zastoupil Hájek

Dopis přijal Klausův poradce Petr Hájek, protože hlava státu byla pracovně zaneprázdněna účastí na tenisovém turnaji pravicových ekonomů. „Italové jsou poloviční cikáni. Tímto Vám křivdu oficiálně kompenzuji,“ oznámil Hájek velvyslanci své kvalifikované presidentské stanovisko osobně přímo na banketu.

Po skončení tenisového turnaje doplnil Hájkova slova i president Klaus: „Pokud Petr Hájek tvrdí, že Italové jsou částečně Romové, tak to asi bude pravda. Jde ale o značně degenerované Romy, vždyť jsou tak líní, že už ani nekočují. Po souši to mají všude daleko a do moře se bojí, protože neumí plavat. Navštívil jsem před léty několik italských pláží a v moři se koupali jen Němci, Ital žádný.“


Proti výrokům Václava Klause a jeho poradce se však nyní ohrazují i další velvyslanci, kteří také žádají zakotvení svých národnostních stereotypů do oficiálního myšlenkového paradigmatu českého prezidenta. Po krátké poradě ve Španělském sále začala hradní kancelář pracovat na přehledné tabulce, zatím v pořadí podle dosud přihlášených zemí.

KLAUSOVA SVĚTOVÁ TABULKA
ŘECKO líní pijáci ouza
ITÁLIE poloviční cikáni
NĚMECKO postkomunističtí postfašisté, ale pracovití
RAKOUSKO levicoví ekofašisté
FRANCIE levicoví eurofašisté
ŠPANĚLSKO líní levicoví ekoeurofašističtí pijáci sangrie
PORTUGALSKO poloviční Španělé
UZBEKISTÁN kdo??!
AUSTRÁLIE proeurokomunističtí globalisté
Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: