S poškozeným polským letadlem se chystal přistát Ježíš Kristus

Když v úterý na varšavském letišti přistál Boeing polských aerolinií s nefunkčním podvozkem, seděli na jeho palubě i Češi. Vladimír Škultéty se s přítelkyní vracel z dovolené v New Yorku. Při vyšetřování příčiny nouzového přistání letadla nyní vyplouvají na povrch nové okolnosti, kterým se rozumně uvažující člověk zdráhá uvěřit.
Spekulacím o zázraku na palubě neubírá ani fotografie pořízená těsně po přistání.
Jakmile bylo stewardem oznámeno, že má dojít k nouzovému přistání, začala se většina letušek i pasažérů polského původu modlit. Jak v rozhovoru uvedl očitý svědek celé situace, herec, filmař a hudebník Škultéty, byl na palubě zprvu klid, jen tiché drmolení přehlušovalo burácení motorů.
Škultéty dále uvedl: „Po chvíli nás obklopilo takové zvláštní světlo, vycházelo zpoza dveří pilotní kabiny, nejdříve jsem se bál, že hoří, ale cosi uvnitř mi říkalo, že je vše v pořádku. I okolní cestující se v modlitbách na okamžik až posvátně zastavili. Všude byla mlha, která nezmizela ani poté, co tuto magickou atmosféru narušil křik a nadávky, a tou hustou mlhou jakoby něco či někdo vyšel z pilotní kabiny, prošel uličkou směrem k toaletám, a pak už bylo bez jediného slova všem jasné, že to dobře dopadne,“ popsal událost jeden z Čechů na palubě ohroženého letadla.
Po šťastném přistání se k nehodě vyjádřil i hlavní pilot Tadeusz Wrona (53), který u polských aerolinek pracuje už více než třicet let: „Najednou se u nás objevil vlasatý mladý muž v plášti, mluvil nějakou divnou řečí, znělo to jako aramejština, všeho se dotýkal a domnívám se, že ho zajímalo, k čemu slouží jednotlivá ovládací zařízení v kabině. Celou dobu při tom držel v náručí ovci, vůbec nechápu, jak se s ní na palubu dostal. Určitě to nebyl Polák, neboť všichni naši už se dávno modlili, jen on byl úplně v klidu, jen se z něj valil kouř, ovšem cigaretu jsem nezahlédl, měl jsem plné ruce práce s pilotáží. Všiml jsem si ale, že ten člověk tak nějak divně svítil, vypadal jako narkoman. Tak jsem ho musel z kabiny vyhodit.“

Související články:
Matka Ježíše Nazaretského stále neví, že její syn nežije
Ve Varšavě nouzově přistál boeing s nefunkčním podvozkem

Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: