Zpověď Miroslavy Němcové: Dneska se každý kluk jen předvádí

Předsedkyně dolní parlamentní komory Miroslava Němcová poskytla médiím otevřenou a šokující zprávu o poměrech, které panují v nejvyšších politických kruzích. Zprávou se nyní bude zabývat mandátový a imunitní výbor. Přinášíme plnou verzi dokumentu, tak jak prošel prvním čtením v Poslanecké sněmovně.
nemcova-slide
Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Kam zmizela úcta k holkám?

Proč jsou dnes kluci tak urážliví? Proč každou z holek hned kritizují za její názor? Proč se o nás baví jen v případě, že máme velká ňadra a pevný zadek? Kam odešli ti správní kluci, kteří na nás byli milí, v klidu nás vyslechli a nešli nás okamžitě do kuolárů pomluvit, pokud jsme přišly s pozměňovacím návrhem, co se jim nelíbil?

Je to smutné, ale mám pocit, že milí, ochotní a normální kluci vymřeli. Možná, když teď čtete moje slova, říkáte si, že jsem hloupá, když to takhle píšu, že tím vlastně urážím kluky. Nechci nikoho urazit, neplatí to pro žádnou konkrétní osobu ani pro všechny obecně. Každý kluk je jiný a ne každý se takhle chová.

Ale holky, řekněte, kdy vás naposledy nějaký kluk oslovil jinak než „Čus, kočko!“? Kdy na sebe upozornil jinak, než tím, že vám sáhnul na zadek? Kdy vás zaujal něčím jiným, než svým frajírkováním, co si zase koupil nového? Kdy? Kdy naposledy?

Málo z dnešních holek najde v parlamentu kluka, který by se jí líbil, byl k ní milý, ochotný, neměl by připomínky k vzhledu, bylo by mu jedno, jestli máte prsa nebo jste namalovaná. Doba se změnila, je to tak. Vždycky je mi smutno, když čtu nějakou knížku a v ní se píše, jak třeba nějaký kluk pomohl holce, když upadla na schodech, jak nějaký kluk pomohl holce sesbírat časáky, když jí na chodbě spadly… Je mi smutno, protože vím, že tohle asi nikdy nezažiji.

Dneska se každý kluk jen předvádí a frajeří, dělá průšvihy a hlučí při schůzi, a když do vás nedej bože nějaký vrazí, ani se neomluví a ještě vám sprostě nadává, proč do něj vrážíte. Jen by mě zajímalo – schválně, kluci, řekněte, kdy jste naposledy nějaké holce pomohli, když se dostala do srabu? Kdy jste se nepředváděli? Kdy vám nešlo o to, jak ji zaujmout tím, že na sebe budete negativně upozorňovat (průšvihy s docházkou, odmlouvání předsedajícím…)?

Nejde o to, abych tu všechny kluky ztrapnila a nejvíc pomluvila. Tady nejde o kluky samotné, ale o to chování. O to, jak moc se změnili. Ne každý kluk je takový, ale řekněte otevřeně – kdo se dneska takhle nechová? Jasně, já taky nejsem andílek. Občas mi nejvyde nějaký příspěvek v rozpravě, nemám třeba vždycky takové preference, jaké bych mohla mít, a nějaké to předběhnutí na obědě, z toho se taky něco klube. Ale abych se kvůli nějakému klukovi takhle změnila? Jistěže to může takto být, můžete se klidně kvůli holce změnit, ale ne tak, že začnete všem nadávat, odmlouvat a chovat se jako, s prominutím, totální kretén.

Nikdo nejsme dokonalí. Tady jde ale o princip věci – konečně si přiznat, že nebudu dál frajeřit, že jsem při schůzi sledoval porno, nebo že jsem sáhl na zadek té kočce z opozičního poslaneckého klubu. Přiznat si tu chybu, kvůli které se většina holek dneska trápí. Nebát se za holkou přijít a říct, že jsi v ní nalezl zalíbení. Konečně vypnout ty prasárničky na notebooku a při pauze na poradu klubu upřímně z očí do očí za ní jít a riskovat odmítnutí, ale být spokojen sám se sebou, že jsem se překonal a udělal první krok. Kolik kluků to udělá? Žádný. Všichni zůstanou sedět v parlamentní restauraci. Do jednoho.

Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: