Armáda ČR reaguje na selhání polského prokurátora

Na nedávnou tragédii v Polsku, kdy se vojenský prokurátor Mikolaj Przybyl v přímém přenosu nedokázal zastřelit vlastní služební zbraní a způsobil polské armádě ostudu v rámci celého NATO, zareagovalo o víkendu vedení českých ozbrojených sil. Pro vysoké státní představitele byl nově zřízen institut asistované sebevraždy s efektivním využitím špičkové vojenské techniky, aby se u nás podobným selháním dalo předejít. Žádosti o zapsání do pořadníku si lze od 13. ledna registrovat na stránkách Ministerstva obrany.
aircrash
Pokud je během letu střemhlav dosaženo zemského povrchu v plné rychlosti a bez opuštění kokpitu, riziko přežití pilota lze označit za zcela zanedbatelné.

Před zařazením do pořadníku musí uchazeč nalétat minimálně osm cvičných hodin se stroji CASA nebo Gripen a prokázat alespoň částečnou orientaci ve speciální vojenské mapě zahrnující méně obydlené oblasti na našem území. Uchazeč je také povinen zúčastnit se anonymního semináře, na kterém mu budou prezentovány klíčové scény z nejvýznamnějších japonských válečných filmů, doplněné odborným komentářem bývalého mluvčího a současného čestného viceprezidenta Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomia Okamury.

Dobrovolný odchod ze světa je velmi závažné rozhodnutí, které obvykle činíme pouze několikrát za život. Vojenský analytik a bývalý pilot Antonín Koděra považuje metodu s využitím vojenského letounu za mnohem důstojnější a spolehlivější, než způsob, jaký zvolil polský prokurátor Przybyl. Koděra rovněž spatřuje významnou výhodu v účinné amortizaci zastaralého leteckého parku. „Pokud bude o pořadník mezi státními úředníky a politickou elitou zájem, přinese to České republice modernizaci vojenského letectva ve výrazně kratším časovém horizontu, než je nyní plánováno,“ dodává Koděra.

Související články:
Prokurátor vyšetřování ve Smolensku si po tiskovce prostřelil hlavu

Uhradit koncesionářský poplatek

Další zprávy: